Kaj pravzaprav je navlaka?

Ko slišiš besedo navlaka, se ti najbrž pred očmi prikazujejo prašna podstrešja, ali kleti,  kamor ste odlagali vse, kar več ne potrebujete pa se od tega niste ločili. Potem je tukaj še navlaka, ki jo imate pred očmi, vsak dan znova, na primer polne omare oblačil ali pa police polne stvari, ki v vašem domu nimajo mesta – brezdomčki jim rečem 😊.

Beseda navlaka tudi po SSKJ pomeni stvari, ki so odvečne in nekoristne. V teoriji je torej vse jasno.

Ampak kljub temu se zagotovo zalotiš, da:

In še lahko nadaljujem.

Se najdeš? Se zavedaš, da te prevelika navezanost na materialne stvari lahko obremenjuje?

“Za stvarmi so zgodbe!”

Razumem te, za stvarmi SO zgodbe.

Za stvarmi so občutki nehvaležnosti, če jih bomo kar zavrgli.

Občutki, da ne cenimo, kar imamo. Občutek, da nisi dobra oseba, ker boš toliko stvari zavrgla.

Tudi jaz sem se na začetku znašla v podobnih občutkih. Težko sem se poslovila od premajhnih kavbojk, ki sem jih nosila pred dvema porodoma. Imela sem občutek, da bom za vedno izgubila del sebe, če se poslovim od njih. Tudi z nekaterimi drugimi oblačili sem imela težave, predvsem sem imela slabo vest zaradi izgube denarja. Moja omara je čez leta postala polna, a kljub temu sem imela vsak dan znova občutek, da nimam prav nič za obleči! Kje je tukaj logika? Ni je, zato ker se potem v neredu sploh ne znajdemo več. Ne upamo si priznati, da so nekatere obleke povsem zgrešen nakup, raje se jih oklepamo, samo da se nam ni treba soočiti z občutki. Ampak kmalu sem spoznala, da je to prav naporno zame – garderobne omare sem se lotila bolj odločno in potem sem prav ZADIHALA. V njej so ostali kosi, ki sem jih res z veseljem oblekla, točno sem vedela, kaj imam v omari in hitreje sem se uredila.

Kakšna pa je tvoja omara?

Se tudi ti vsako jutro težko oblečeš?

Si naveličana nakupovanja novih oblek, ki jih potem nikoli ne oblečeš? 

Si že večkrat sama poskusila urediti garderobno omaro, vendar si zmogla le neko površinsko urejanje, zaradi česar se nered in slaba volja vračata znova in znova?

Potem ne čakaj več – pridruži se mi v mojem spletnem tečaju, kjer te bom z ENOSTAVNIMI KORAKI vodila čez celotno garderobno omaro!

urejena omara, vem kaj imam obleči

Ob koncu tečaja boš:

♥ Samozavestna glede svoje izbire oblačil glede na tvoj stil.

♥ Čutila zadovoljstvo, saj se boš odločno in z zaupanjem poslovila od oblačil, ki ti ne služijo več (tudi od tistih, kjer še danes čutiš največ navezanosti).

♥ Imela boš jasen načrt, kaj narediti z oblačili, ki jih boš določila, da jih ne potrebuješ več.

UREDI SVOJO GARDEROBNO OMARO IN ZADIHAJ. PRIDRUŽI SE MI TUKAJ: https://tinasimcic.si/tecaj-tocno-vem-kaj-obleci/

Spomini in stvari

Prav tako mi je bilo težko za seboj pustiti stvari iz otroštva, določene predmete, ki so me spominjali na brezskrbnost. Pa tudi stare blokce in papirje iz časov študija. Vanje sem vložila veliko svojega časa in sedaj, naj to kar pustim za seboj? Kaj, če ostanem brez tega znanja?

A kmalu sem skozi branje ugotovila, da sem v resnici v čustvenih blokadah in da je zadaj veliko strahu. Počasi sem se okrepila in tako sem znana določiti, kaj mi je v resnici dragoceno in kje je zadaj le strah in drugi občutki s prepričanji, ki me še vedno obremenjujejo.

Zato vem, kako ti je, ko navlake ne čutiš samo kot kup stvari. Navlaka so tudi čustva. So občutki, ki te obremenjujejo. Občutki, ki ti kradejo čas in te vsakodnevno obremenjujejo pri urejanju doma. Spomini, ki spremljajo te stvari.

Ampak naj te spomnim, spomini niso v stvareh!

Spomini so v naših srcih in umu, in te boš nosila s seboj za vedno, tudi če se od stvari posloviš ali jih nekomu, ki mu bodo služile.

❤️ Ko se držimo starih stvari iz strahu pred izgubo spominov, se pravzaprav še vedno vrtimo v začaranem krogu življenja v neredu in kaosu. ️

Kako torej ločiti med čustvi in navlako?

Ponujam ti 4 korake , ki jih lahko narediš preden in med tem, ko se boš lotila odpravljanja navlake. Te točke naj ti bodo v oporo in pomoč ob razmisleku

  1. Iskreno premisli o tem, kaj ti resnično veliko pomeni. Kaj so tiste stvari, ki ti prinašajo radost in ti polepšajo življenje? In katere so tiste, ki so samo prah in ti jemljejo energijo?
  2. Opomni se, da spomini niso shranjeni v stvareh, ampak v našem umu in srcu. Tudi če zavržeš staro skodelico, s tem ne boš izgubila spomina na tisti čudoviti družinski oddih, na katerem si jo kupila. Spomini bodo ostali živi, skodelica pa bo dobila prostor, ki ga zasluži – v recikliranju ali pri nekom, ki jo bo resnično potreboval.
  3. Pogumno se loči od stvari, ki ti ne prinašajo več veselja. Pomembno je spoštovati gesto, s katero so ti bile podarjene, a to ne pomeni, da se moraš z njimi obremenjevati vse življenje.
  4. Poskrbi za reciklažo od starih predmetov. Če boš stvari reciklirala ali podarila naprej nekomu, ki jih potrebuje, bo slovo lažje, ker bodo stvari našle svoje mesto.

Če se že nekaj časa vrtiš v začaranem krogu in se sama ne znaš spopasti s temi občutki, si dovoli mojo pomoč. Prijavi se na moj brezplačni pogovor, kjer bova videli, če ti lahko pomagam. Oglasi se mi na e-mail tina@tinasimcic.si, lahko napišeš le ADIJO NAVLAKA in jaz bom vedela, kako začeti najin pogovor.

Za takojšnjo inspiracijo si prenesi brezplačen vodnik  Večerna rutina= tvoja jutranja milina ali pa 5 navad za lahkotno urejen dom.

Objem ,

Tina

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Umirjen praznični dom

Spletni tečaj, ki ti bo v 3-korakih pomagal, da se boš letos na praznike pripravila pravočasno in brez nepotrebnega stresa!